Zpráva z kurzu dekorace ovoce a zeleniny

Zobrazeno: 1397

V naší škole již několik let probíhají kurzy dekorace ovoce a zeleniny pod vedením pana lektora Luďka Procházky, vítěze světové kuchařské olympiády IKA 2004 a držitele několika dalších ocenění v této kategorii.

Letošní kurz probíhal ve dnech 15.2 a 16.2. 2007. Měli jsme připraveny nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, které se naším přičiněním měly proměnit do takových tvarů, které jsme doposud obdivovali jen v knihách zmíněného autora.

První den kurzu byly na programu jednoduché zeleninové ozdoby. Naučili jsme se ozdobně tvarovat ředkvičky, rajčata a okurky, což můžeme použít jako vkusný doplněk k různým masitým pokrmům. Květy z pórku, ředkve nebo spirály z mrkve, které už byly pro nás náročnější, určitě využijeme jako ozdobu mís studené kuchyně, které se nabízí při rautech.

Druhý den jsme se měli pokusit o náročnější činnost, což bylo tvarování ovoce. Když jsme spatřili nádherné modely jablíček, manga a melounů, které si pro nás pan mistr připravil na ukázku, shodli jsme se všichni na tom, že uvedené ozdoby nikdo z nás nezvládne.

Zakrojili jsme nejprve do kiwi a pomerančů, což bylo jednodušší. Po zapůjčení speciálních nožů, kterými jsme měli dosáhnout žádaných tvarů ovoce, jsme se s nadšením pustili do tvarování červených jablíček a nakonec manga. S trochou trpělivosti jsme všechno zvládli a našimi výrobky jsme se mohli pochlubit doma rodičům.

Řada z nás bude pokračovat příští školní rok ve vyřezávání melounů, což je další z kurzů, které pan mistr Luděk Procházka nabízí.

Kurz dekorace ovoce a zeleniny byl pro nás velmi zajímavý a věříme, že získané znalosti a dovednosti uplatníme na různých gastronomických akcích, které Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod pořádá. Touto cestou bychom chtěli panu Procházkovi poděkovat za příjemně strávené dny na kurzu, za jeho ochotu a trpělivost.

Studenti prvního ročníku oboru Hotelnictví a turismus v Havlíčkově Brodě.

 

--
-

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev