Zpráva z kurzu cukrářské technologie

Zobrazeno: 1600

Spolu s dalšími třinácti studenty jsem se zúčastnila třídenního cukrářského kurzu v termínu od 21.9. do 23.9.2009. Kurz začínal vždy od 8:00 hodin na pracovišti Kyjovská a končili jsme podle toho, jak jsme danou práci rychle zvládli, většinou kolem 15:00 hodiny. Třetí, poslední den nás pak odpoledne čekal závěrečný raut, na který jsme si každý mohli pozvat dva hosty. Lektorkou našeho kurzu byla paní Pavlína Berzsiová, kterou můžete znát i z televize. V naších očích velice šikovná, milá a s námi velice trpělivá.

První den jsme se seznámili s cukrářskou terminologií pro výrobu moučníků, s důležitými zásadami pro přípravu moučníků a také s hlavní surovinovou základnou pro výrobu moučníků. Pak nás čekala praktická část, kde jsme připravovali různé druhy těst a pekli korpus na náš závěrečný slavnostní dort.

Druhý den jsme probírali nové cukrářské trendy při přípravě moučníků, profesionální pracovní pomůcky a odlehčené náplně a jejich využití. Náplní praktické části, která byla nejzajímavější byla příprava různých malých dortíčků a jiných moučníků pro náš závěrečný raut. Byli jsme rozděleni do skupin a každý dostal za úkol vyrobit jeden moučník s pomocí naší paní lektorky. Nejprve jsme připravili těsto a vhodnou náplň podle receptury a po upečení jsme výrobky ozdobili.

Třetí den jsme se učili aranžovat a podávat moučníky a minidezerty na mísách a talířích s využitím kulinářských doplňků a různých druhů ovoce. Celý den jsme dohotovovali všechny moučníky na raut, zdobili a připravovali na mísy. Také jsme dokončovali každý svůj dort podle vlastní fantazie. Na závěrečném rautu se pak vyhlašovaly tři nejhezčí dorty. Každý host, který přišel, pak mohl ochutnat naše výtvory, občerstvit se kávou a minerálkou.

Kurz se nám všem velmi líbil. Získali jsme mnoho nových zkušeností a dovedností a všichni jsme pochopili, že příprava moučníků není vůbec jednoduchá věc a že moučník musí nejen dobře chutnat, ale také být zajímavě a přitom jednoduše ozdoben, což nám paní lektorka názorně předvedla.
Třídenní kurz byl pro nás náročný, každý den jsme byli vyčerpaní a unavení, ale jsme rádi, že jsme jej všichni absolvovali, protože jsme se mnoho nového naučili a všem jej doporučujeme. Tímto paní lektorce Pavlíně Berzsiové za vše děkujeme.

Iveta Bendová, třída H3.

  

   

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev