Zpráva z exkurze tříd H1. a H3. do Coca-Coly

Zobrazeno: 1368

Exkurze do Coca-Coly v Praze byla dlouho očekávaným výletem a záchranou před učením a plánovanými písemkami. Proto když přišel na řadu čtvrtek 18. listopad a čas 8:30 hodin, všichni jsme už nadšeně vyčkávali před školou na příjezd autobusu. Dorazil přesně na čas a my mohli vyjet směrem ku Praze. Cesta utekla tak rychle, že jsme na místo přijeli dříve, a tak jsme mohli s prohlídkou i dříve začít.

Shromáždili jsme se v promítací místnosti, kde jsme zhlédli dokument o vzniku a vývoji Coca-Coly. Celé jsme si to zpříjemnili popíjením limonády, kterou jsme všichni dostali. Poutavá prezentace skončila a následovala prohlídka závodu, vlastní výroby a skladování produktu. Předtím jsme se ovšem navlékli do bílých plášťů a výrazných vest, abychom se odlišili od zaměstnanců, ale zejména kvůli bezpečnosti. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, z nichž některé byly skutečně ohromující. Dva příklady za všechny - nápoj světoznámé chuti Coca-Cola se zrodil již 8. května 1886 ve Spojených státech amerických, ve městě Atlanta. Oblíbenost tohoto výrobku dokládá rovněž údaj, že ve světě se každý den vypije 606 milionů sklenic tohoto nápoje, tj. 143 milionů litrů.


Když jsme prošli celou továrnou, odložili jsme ochranné oblečení, poděkovali za prohlídku a vydali se do nákupního střediska na Černém Mostě. Rozchod jsme měli celé 2 hodiny. Kolem 14:30 jsme už ale vyrazili zpět do Havlíčkova Brodu. Cesta opět utekla velice rychle a než jsme se nadáli, byli jsme u naší školy. Určitě se shodnu se všemi spolužáky na konstatování, že to byl skutečně vydařený výlet!!!

Klára Pospíšilová
– text
Zuzana Krupauerová - foto 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev