Zájezd do Paříže

Zobrazeno: 1408

 

 7. 10.
V pátek ráno jsme se po snídani sešli před hotelem. Svítilo sluníčko a vypadalo to na krásný den. A proto se rozhodlo, že již dnes navštívíme Eiffelovu věž, kam jsme se všichni nejvíce těšili. Nejdříve jsme vyrazili na okružní jízdu autobusem, viděli jsme národní knihovnu a obě pařížská operní divadla – Opéra-Garnier, Opéra-Bastille. Projeli jsme velkými bulváry a po známé avenue Champs-Élysées od náměstí Concorde až k Vítěznému oblouku, u kterého jsme měli možnost se vyfotit. Pak jsme si prohlédli moderní čtvrť La Défense a poté následovala vysněná Eiffelova věž. Paní průvodkyně zakoupila vstupenky a vyrazili jsme „po svých“ až do druhého patra. Z druhého patra jsme se svezli výtahem až na úplný vrchol věže.
Odpoledne následovala prohlídka Montmartru. Prošli jsme se místy, kde bydleli a malovali slavní umělci – Pablo Picasso, Auguste Renoir, Vincent van Gogh a další. Došli jsme až k bazilice Sacré- Coeur. Po rozchodu jsme se sešli u známého kabaretu Moulin Rouge a vyrazili na večeři do Flunche. Po večeři nás čekala projížďka lodí po řece Seine.
(Eliška Musilová, Barbora Holešáková, E3.)

 

 

8. – 9. 10.
V sobotu ráno, po poslední noci strávené v hotelu, nás autobus odvezl do Latinské čtvrti k Lucemburským zahradám. I v tomto podzimním počasí na záhonech před Lucemburským palácem kvetly květiny. Došli jsme až k centru Sorbonnské univerzity. Po procházce po bulváru Saint-Michel naše kroky zamířily k Louvru. Ohromila nás obrovská pyramida, která je vstupem do muzea. Z expozic jsme zhlédli egyptské sbírky, řecký, etruský a římský starověk, evropské sochařství od dob středověku. Dále španělské, francouzské a italské malířství, kde nás nadchnul obraz Mona Lisa. Po prohlídce Louvru jsme zamířili do Tuilerijských zahrad a prošli se po slavné avenue des Champs-Élysées až k Vítěznému oblouku. Pohled na skoro 2 km dlouhou Champs-Elysées byl uchvacující a nezapomenutelný.

Večer na nás na náměstí Concorde čekal autobus. Poslední jízda Paříží – každý se díval z okna a snažil se zapamatovat si každý detail Paříže. Naposledy jsme viděli Eiffelovu věž, vysoké budovy čtvrti La Défense, Notre Dame a mnoho dalších památek. Nikomu z nás se nechtělo domů, skoro se nám chtělo brečet štěstím, že jsme poznali tak úžasné město jako je Paříž a že si odvážíme mnoho nádherných zážitků, ale zároveň i smutkem, že musíme domů.
(Lucie Smejkalová, E2.)
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev