Výsledky soutěže "SAPERE - vědět, jak žít"

Zobrazeno: 1196

Cílem soutěže je bezplatně  neformálním způsobem přivést žáky základních i středních škol k zájmu o zdravý životní styl včetně vyvážených stravovacích návyků, a tím preventivně působit  především proti nadváze, obezitě a poruchám příjmu potravy. Soutěž zároveň rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků v oblasti zdravého životního stylu a zdravé výživy. Nedílnou součástí soutěže je vzájemná spolupráce učitelů, předávání si zkušeností při zavádění vzdělávání o zdravém životním stylu a zdravém stravování žáků nejen na školách, ale rovněž i v rámci volnočasových aktivit.

Soutěž je jednotná pro celé území České republiky a organizuje se ve 4 kolech: školní - okresní - krajská - celostátní. Do 1. ročníku této soutěže se zapojilo celkem 18 727 žáků ze 419 škol. Z každé školy postupuje tříčlenné družstvo do kola okresního, které proběhne v termínu 17. března - 8. dubna 2011.

Ve středu 2. března byla ukončena na všech školách kola školní. Z naší školy se do soutěže zapojili všichni žáci 2. ročníků oborů vzdělání s maturitní zkouškou a všichni žáci 3. ročníků oborů vzdělání s výučním listem - celkem odpovídalo 134 žáků. Výsledky jsou následující:

Poř.

 Příjmení a jméno

Třída

Body

Čas

1.

 Komůrková Lenka

E2.

10

160

2.

 Karasová Simona

E2.

10

173

3.

 Machková Lenka

K3.

10

205

4.

 Ručová Romana

C3.Č

10

230

5.

 Nováková Markéta

H2.

10

237

6.

 Fialová Zuzana

C3.Č

10

239

 


Okresní kola budou realizována stejně jako kola školní prostřednictvím informačního soutěžního systému. Okresních kol se zúčastní tříčlenná družstva jednotlivých škol složená z žáků, kteří se ve školním kole umístili na 1. - 3. místě. Studenti s umístěním na 4. - 6. místě tvoří náhradní tým. Kola budou organizována v celkem 86 soutěžních okresech. Vítězná družstva jednotlivých okresů včetně svých náhradníků postupují do krajských kol. 

Podrobnější informace naleznete na stránkách:


http://www.saperesoutez.cz/soutez-sapere-vedet-jak-zit.htm


V Havlíčkově Brodě dne 3. března 2011       
    
Mgr. Karel Sedlák
zástupce ředitele

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev