Výsledky celostátní matematické soutěže

Zobrazeno: 1231

18. ročník celostátního kola matematické soutěže vyhlašované MŠMT ČR a pořádané JČMF Praha se uskutečnil v pátek 26. března 2010. Tato výběrová matematická soutěž je určena žákům středních odborných škol a odborných učilišť, kteří se nemohou zúčastnit "Matematické olympiády" z důvodu rozsahu probíraných matematických témat a hlavně časové dotace hodin matematiky na tomto typu škol.  Soutěží se celkem v 7 kategoriích vytvořených podle ročníků a typu školy (SOU-SOŠ).

Soutěž probíhá v jednom dni a v jednotném  čase v rámci celé ČR ve 22 soutěžních střediscích, z nichž si každá přihlášená škola vybere podle dostupnosti.  Podrobné výsledkové listiny, soutěžní úlohy, seznam soutěžních středisek, pokyny a další informace o soutěži jsou k dispozici na www.oavm.cz v části matematická soutěž.

Kraj Vysočina má soutěžní středisko ve Střední škole stavební  v Třebíči. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Šárka Grecmanová z H1., Jan Klíma z E3., Jana Poulová z E2. a Vojtěch Žák ze třídy E3.
Výrazného úspěchu v soutěži dosáhl student Jan Klíma z E3., který se v kategorii 3. ročníků studijních oborů z 314 soutěžících společně s dalšími 8 účastníky umístil celkově na vynikajícím 15. místě. Studentka 1. ročníku Šárka Grecmanová pak skončila z 351 soutěžících se ziskem 11 bodů v celkovém pořadí na 77. místě.

Všem čtyřem účastníkům vedení školy děkuje za účast v soutěži a Janu Klímovi blahopřeje k velice pěknému úspěchu.

Mgr. Karel Sedlák
přímý účastník soutěže
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev