Výlet do Mikulova

Zobrazeno: 1402

Tento výlet jsme měli naplánovaný již dlouho, a tak když nastal ten očekávaný den, 20. květen, všichni byli nadšeni a dobře naladěni. Do Mikulova, ráje příznivců kvalitního vína, jsme se vydali časně ráno, a to v 6 hodin. Celou cestu jsme jeli vlakem a naštěstí jsme přestupovali pouze dvakrát. Za občasné přestávky díky přestupům jsme byli ale vděční, protože naše čtyřhodinová cesta ve velkém horku byla opravdu náročná. Do cíle jsme dorazili okolo 10. hodiny. Ihned po příjezdu jsme se šli ubytovat a osvěžit před „menší procházkou“ po Mikulově a jeho okolí. Ubytování bylo velmi pěkné, v penzionu zvaném Zelený strom, kde jsme se zdrželi asi hodinku a hned poté vyrazili prozkoumávat místní památky. Jako první jsme navštívili zámek Mikulov, kde jsme pořídili pár hezkých fotografií.

 

Pak jsme pokračovali dále na Svatý kopeček. Cesta nebyla moc dlouhá, ale zato kamenitá a trochu obtížná. Když jsme se dostali až na vršek onoho kopce, naše námaha byla odměněna úžasným výhledem do okolí. Zde jsme pobyli zhruba 2 hodiny a poté zamířili k našemu dalšímu cíli, do jeskyní. Nejdříve jsme se osvěžili u blízkého kiosku a prohlídka mohla záhy začít. Po návštěvě jeskyní jsme konečně šli do místního vinného sklípku, kam se každý z nás moc těšil. Atmosféra byla přímo pohádková. Krásné počasí, posezení venku a hned naproti vinný sklípek, kde na nás již čekal pan vinař a s ním také vína, která jsme měli degustovat. K ochutnávání vín nám majitel sklípku vyprávěl o jejich původu a o jiných zajímavostech.


Ze sklípku jsme odešli až ve večerních hodinách. Když jsme přišli do penzionu, nikomu se ještě nechtělo spát, a tak jsme si šli sednout pod pergolu za penzionem. Okolo 23. hodiny nás již únava přemohla a my šli do postelí. Další den ráno jsme si sbalili věci a předali jsme pokoje majitelce penzionu. V 10 hodin jsme už čekali na vlak směrem do Havlíčkova Brodu. Dorazili jsme zhruba ve 2 hodiny plni krásných dojmů. Se všemi se určitě shodnu na tom, že se výlet vydařil a že jsme si užili spoustu legrace!Klára Pospíšilová - třída H3.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev