Velký úspěch na soutěži sommeilerů

Zobrazeno: 1272

V pátek 14. 11. 2008 se skupina sommeliérů Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod zúčastnila pátého ročníku soutěže Mladé Beujolais 2008 v Novém Bydžově. Tato soutěž je určená pro gastronomicky zaměřené školy a byla věnovaná svátku beaujolais, který se pravidelně slaví třetí čtvrtek v listopadu. Naše škola se dosud účastnila každého ročníku soutěže. Letos paní učitelka Mgr. Věra Sobotová sestavila soutěžní tým ve složení Helena Zelená, Kateřina Halamová (obě ze třídy H3.) a Štěpán Folejtar ze třídy K1.Č.

Soutěž měla dvě části – teoretickou a praktickou. V teoretické části jsme nejprve psali test, který obsahoval 18 otázek týkajících se vinařské oblasti Burgundsko. Tato část byla nejobsáhlejší, a proto jsme se všichni snažili získat co nejvíce bodů. Po testu následovalo doplnění menu vhodnými víny, určení teploty, při které by se vína podávala, a následně obhajoba.

Po teoretické části následoval oběd a přestávka, kterou všichni soutěžící využili k fyzické i psychické přípravě na praktickou část.

Servis vína jsme předváděli v pořadí, které nám určil los - pro nás to byla šťastná čísla 3, 4 a 5. Snažili jsme se překonat trému a zvládnout tuto rozhodující část soutěže co nejlépe. Porota hodnotila prezentaci vína, servis a samozřejmě i celkový dojem.

Po dlouhém sčítání a přepočítávání přišly výsledky, které předčily naše očekávání. Nejprve byla vyhlášena čestná uznání, které mezi jinými získal i Štěpán Folejtar.

Poté následovalo vyhlášení pořadí skupin:

1. místo - naše družstvo


Uspěli jsme i mezi jednotlivci:

1. místo - Helena Zelená

2. místo - Katka Halamová

V budoucnu bychom se rády zúčastnily dalších sommeliérských soutěží a seznamovaly s tímto krásným oborem více lidí.
Helena Zelená a Kateřina Halamová, H3.

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev