Úspěch ve finále krajské soutěže

Zobrazeno: 1393

Soutěž "S Vysočinou do Evropy", která probíhala od listopadu 2009 do února 2010, vyvrcholila v úterý 16. března 2010 v sídle kraje Vysočina velkolepým finále. Toho se zúčastnilo 32 nejlepších soutěžících z dlouhodobé části, ve které soutěžilo více jak 130 studentů z nejrůznějších středních škol kraje Vysočina. Z naší školy se do soutěže přihlásilo celkem 15 studentů, ale pouze jediná z nich - Ivana Lakušová ze třídy E1. - se probojovala až do krajského finále. 
  

Celou soutěž odstartoval v 9:00 hod. hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, a poté se již soutěžící pustili do připravených úkolů. V prvním kole na ně čekalo 20 otázek v anglickém jazyce, které se týkaly nejrozmanitějších témat regionu Vysočiny. Z tohoto kola postoupilo deset nejlepších soutěžících do tzv. užšího finále. Byla mezi nimi i naše reprezentatka Ivana Lakušová. Ve druhém kole měli soutěžící v angličtině představit svoji připravenou prezentaci na téma, jak vidí kraj Vysočina. Všechny prezentace byly na vysoké úrovni, velice zdařilé, kvalitní a v některých případech velmi originální.
 
Deseti nejlepším dominovali studenti z vyšších ročníků Gymnázia Třebíč, kteří se umístili hned na prvních čtyřech místech. Prvenství patří Tomáši Koutnému, druhé místo Martinu Sedláčkovi a třetí místo Marku Pouzarovi, kteří odjedou na 14denní jazykový pobyt do Velké Británie. Zástupkyně naší školy Ivana Lakušová si vedla v silné konkurenci velice dobře a nakonec obsadila vynikající 6. - 7. místo. Je to pro školu i pro ni samotnou krásný úspěch a právem jí patří poděkování a pochvala ředitele školy za vzornou reprezentaci. 
 
 
Mgr. Karel Sedlák
zástupce ředitele

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev