Úspěch školy v "JUNIORSKÉ CARVINGOVÉ EXTRALIZE"

Zobrazeno: 1460

JUNIORSKÁ CARVINGOVÁ EXTRALIGA je seriál 5 oficiálních akcí určených mladým řezbářům - žákům středních škol. Odborným garantem extraligy je CZECH CARVING STUDIO, v jehož čele stojí pan Luděk Procházka - lektor kurzů dekorace ovoce a zeleniny či melounů pořádaných také na naší škole. Každá kategorie, zařazená do seriálu, má stanovený určitý koeficient, na jehož základě se průběžně bodují mladí řezbáři nejen dle umístění, ale také podle kvality soutěže a účasti. Výsledky jednotlivců  se pak podle přesně stanovených pravidel započítávají do celkového umístění škol. Na závěr kalendářního roku je potom vydán konečný žebříček jednotlivců a škol zapojených do této extraligy.
Jedná se o následující soutěže:

  1. CARVING CUP SLOVAKIA  v Bratislavě  ve dnech  21. - 24. 1. 2010
  2. GASTRO HRADEC CARVING CUP v Hradci Králové - 22. 4. 2010
  3. JUNIOR CARVING CUP v Třebíči - 10. 6. 2010
  4. EVROPSKÝ MELOUNOVÝ FESTIVAL v Liberci - 31. 7. 2010
  5. CZECH CARVING CUP  v Ostravě - 18. 11. 2010

Naši školu reprezentují dva Ondrové ze třídy N2. - Ondřej Laška a Ondřej Svíčka. A nutno konstatovat, že ji reprezentují více než úspěšně. Díky jejich výsledkům se  umístila naše škola  v celkovém pořadí na výborném 6. místě ze 42 zapojených škol. V žebříčku jednotlivců dosáhli oba Ondrové rovněž výrazného úspěchu - Ondřej Laška skončil v absolutním pořadí na skvělém 10. místě a jeho kolega Onřej Svíčka na pěkném 19. místě , přičemž bylo hodnoceno celkem 113 mladých řeznářů (podrobnosti - viz výsledkové listiny).

První soutěže extraligy v Bratislavě se naši žáci pro finanční náročnost celé akce neúčastnili, v druhém a třetím podniku v Hradci Králové a Třebíči dosáhli na bronzové medaile (více podrobností na http://www.oahshb.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2010050702; http://www.oahshb.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2010061601).  


Čtvrtou akcí celého seriálu byl "Evropský melounový festival" v Liberci, kterého se o prázdninách 31. července zúčastnil pouze Ondřej Svíčka. Se svou kompozicí "Plynutí času" a "Tóny trubky" se umístil v konečném hodnocení v rozmezí čtvrtých míst.

Poslední akcí "Juniorské carvingové extraligy" byl CZECH CARVING CUP, který se konal 18. listopadu 2010 v Ostravě za rekordní účasti 97 řezbářů. Soutěže se za naši školu zúčastnil Ondřej Laška a vedl si znovu velmi úspěšně.  V nejprestižnější kategorii vyřezávání na čas zopakoval výborné výsledky z Hradce Králové i Třebíče a opět se umístil v bronzovém pásmu. V této kategorii "A" se soutěžilo na téma "Co dal  a vzal rok 2010". Ve zbývajících dvou kategoriích "Dýně 2010 (volné téma)" a "Hallowenská dýně", do kterých se rovněž přihlásil, získal za své kompozice diplomové ocenění (podrobnosti - viz výsledková listina).


Oba dva žáci - Ondřej Laška a Ondřej Svíčka ze třídy N2. - zasluhují za svoje výkony,  vynaložené úsilí a skvělou reprezentaci školy  veliké uznání a veřejnou pochvalu.


Mgr. Karel Sedlák
, zástupce ředitele 
Mgr. Věra Sobotová, učitelka odborných předmětů 


Obrázky ze soutěže v Ostravě:

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev