Třída E1. na horách

Zobrazeno: 1412

Náš lyžařský výcvikový kurz byl naplánován na poslední týden v lednu. V sobotu 23. 1. 2010 v 9.00 hod. jsme se tedy všichni sešli u naší školy, odkud jsme dále pokračovali na horskou chatu Arnika v Krkonoších. Cesta autobusem byla zdlouhavá, ale my jsme se uměli zabavit. Na chatu jsme dorazili okolo 12. hodiny.

Poobědvali jsme, ubytovali se a odpoledne vyrazili „s plnou polní“ na nedalekou sjezdovku, kde jsme strávili prakticky celý týden. Cílem tohoto odpoledne bylo rozdělit nás do jednotlivých skupin dle našich zkušeností a dovedností. Poté jsme se vrátili na chatu, kde už na nás čekala výtečná večeře. Dostali jsme pokyny na další den a pak následovalo osobní volno. Někteří dováděli na diskotéce, jiní zkoušeli, co vydrží - hráli TWISTER. Večer nás měla na starosti naše třídní učitelka paní Mgr. Květa Klímová. Večerka byla v 21.30 hodin.

Druhý den jsme zjistili, jak bude vypadat celý následující týden. Budíček v 7.00 (většině se to nelíbilo), osobní hygiena, snídaně a pak - hurá na svah! Každá skupina měla svého instruktora. Pokročilí lyžaři a snowboardisti p.uč. Holubovou, začátečníci „snowboarďáci“ p.uč. Ježka a totální začátečníci na lyžích p.uč. Firona. A že jsme byli početná skupina..:). Kolem 11.30 jsme se vraceli do chaty na oběd. Tam jsme dostali instrukce a ve 14.00 byl opět nástup před chatou. Z odpoledního výcviku jsme se vraceli okolo 16.30. Večeři, která byla v 17.30, předcházely různé přednášky, např. o mazání lyží a snowboardů, o bezpečnosti … Takto vypadal celý týden, kromě úterý.

Úterý byl „odpočinkový den“(alespoň jsme si to mysleli). Ti, co chtěli, mohli jít lyžovat a ostatní se vydali na procházku do restaurace pod sjezdovku. To byla, jak se říká, „brnkačka“ oproti tomu, co nás čekalo odpoledne. To jsme měli nástup již ve 12.45. Cílem naší cesty byla Janova hora vzdálená cca 12 km. Nejprve jsme šli celou dobu z kopce, ale pak nastalo asi kilometrové stoupání. Pfff… Nohy se bořily, plíce jsme nesli v ruce..:-) Odměnou pro nás byla farma u Huculů, kde jsme popili a dobře pojedli.

Den před odjezdem se konal karneval. Měli jsme dvě možnosti: buď si přivést masky z domu nebo improvizovat na místě. I tak si myslím, že byly masky velmi povedené. Odměnou byla také prodloužená večerka.
Z lyžařského kurzu jsme se vrátili všichni celí, až na nějaké ty marody, o které se přímo na chatě staral Mudr. Koblížek. Kurz se všem velice líbil a všichni rádi vzpomínáme na nevšední zážitky.


Hana Holasová, třída E1.

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev