Státní zkoušky ze zpracování textu na počítači

Zobrazeno: 1444

Hodně času uplynulo od chvíle, kdy naše rozklepané prsty poprvé přičichly k výukovému programu ZAV. Jak šel čas, naše přesvědčení, že se nikdy nenaučíme psát všemi deseti, se pomalu ztrácelo. Postupně byla naše klávesnicová gramotnost na takové úrovni, že nám nedělaly problém jakékoliv texty, korekturní cvičení a ani konverzace s kamarády přes sociální sítě. Byla by škoda toho nevyužít, a tak se nás celkem 12 rozhodlo pokusit se složit "Státní zkoušku ze zpracování textu na počítači".

V únoru jsme se pod dohledem komisaře vydali na 30minutovou cestu k obhajobě našich dovedností. Státní zkouška se skládala z  textu doplněného o gramatické jevy, standardního opisu a opisu s korekturními značkami. I přes nervozitu každého pisatele jsme VŠICHNI mohli na konci vydechnout s pocitem, že „státnice“ máme v kapse.

Vysvědčení, které jsme na konci  března obdrželi, je třešničkou na dortu našeho úsilí v psaní na klávesnici a jsme přesvědčeni o tom, že se nám tato dovednost v životě nikdy neztratí, ba naopak - určitě nás posunula o krok vpřed. Závěrem můžeme všem mladým pisatelům říct, že to opravdu stojí za to :-)

Seznam zúčastněných (všichni úspěšně absolvovali):

1.     Adéla Balounová - třída E2.
2.     Michaela Cejpková - třída E2.
3.     Hana Holasová - třída E2.
4.     Barbora Holešáková - třída E2.
5.     Lucie Holcová - třída E2.
6.     Simona Karasová - třída E2.
7.     Šárka Klofáčová - třída E2.
8.     Romana Kloudová - třída E2.
9.     Eliška Musilová - třída E2.
10.   Petra Leskourová - třída E3.
11.   Vlatimil Vrba - třída E3.
12.   Jekatěřina Vasjukevič - třída A2.B
 

Napsala: Lucie Holcová ze třídy E2.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev