Sportovní kurz žáků H2. a E2. - září 2009

Zobrazeno: 1412

 
Dne 14.9.09 jsme se po 8. hodině sešli na školním hřišti, kde byl zahájen sportovní kurz. Když byla zavazadla naložena a žáci připraveni na cestu, dlouhou 35 km, vyjelo se. Trasa vedla přes Lipnici, Humpolec a další vesnice, které jsme v zápalu šlapání už opravdu nestačili vnímat. Jakmile jsme však míjeli ceduli Mladé Bříště, všichni ve skrytu duše jásali, ale na hlasité radostné výkřiky po 5. hodinové jízdě nezbyly síly. V táboře Zálesí na nás už netrpělivě čekali ti, kteří na sportovní kurz jeli spíše relaxovat, a hodiny čekání na nás, sportovní nadšence, si krátili hraním fotbálku. Pak nás čekal oběd a zasloužený odpočinek.


V úterý dopoledne nás čekala okružní jízda Vysočinou,takže z kopce do kopce, rovina a zase do kopce. Odpoledne bylo spíše pro zdatnější jedince, kteří se vydali na vzdálený hrad Orlík. Ti z nás, kteří nebyli takoví nadšenci, zvolili kratší trasu po okolí a ti nejlínější zůstali v táboře a šli na procházku. Večer byl různorodý, někdo hrál karty, basketball nebo přehazku a někteří si rádi zavzpomínali na dětství válením sudů a hrou na schovku.

 
Ve středu dopoledne nás navštívili dva sympatičtí vojáci z Jihlavy,kteří vyprávěli o nebezpečích požáru, úniku jedovatých látek apod. Dostali jsme od nich i nějaké dárky. Odpoledne následoval dlouhý výlet k přehradě a Želivskému klášteru. Cestu k přehradě vydrželi všichni, ale někteří už byli na konci svých sil, takže obrátili kola a vyčerpaní se vrátili do tábora. Ti zdatnější pokračovali v cestě k Želivskému klášteru. Byl to hezký výlet, i když nás po 50 km přestávaly poslouchat nohy, zdárně jsme dojeli zpět.

 
 
Čtvrteční ráno pro nás připravilo milé, avšak i nemilé překvapení. Pršelo, a tak jsme odpočívali na chatkách. Odpoledne už se vyrazilo opět na další vyjížďku na kolech,ale jen chlapecké družstvo a pár vytrénovaných děvčat. Kdo zůstal v táboře, měl za úkol připravit dřevo na večerní opékání. Setmělo se, oheň se rozhořel a všichni nedočkavě čekali na buřty. Po této druhé večeři jsme se hromadně vydali k chatkám balit.

Na pátek se těšil snad každý právě proto, že jsme jeli domů. Cesta se zdála o hodně kratší než v pondělí, před Havlíčkovým Brodem jsme odpočítávali každý metr a na školním hřišti jsme se ocitli skoro během chvilky. Poté každý našel svoje zavazadlo a radostně jsme se všichni přesouvali domů.

 
Týden to byl plný smíchu i depresí, bolavých svalů a zadků, špinavých záchodů a sprch, a hlavně sportu, který nám určitě všem prospěl!

 
Zuzana Krupauerová, Klára Pospíšilová H2

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev