Sportovní kurz žáků E2. a H2.

Zobrazeno: 1444

  Vyrazili jsme do Mladých Bříští, letního tábora nedaleko Humpolce. Z Havl. Brodu na nás čekala cesta dlouhá 35 km. Cestou tam jsme se stavili na hrob slavného spisovatele Jaroslava Haška. Jeho hrob je pietní místo, přesto nás všechny pobavil, protože místo květin na něm stálo pár lahví alkoholu. Po příjezdu do tábora nás čekal výborný oběd a vynikající kuchyně nás provázela celý týden. V chatkách, ve kterých jsme přespávali, byla celkem zima, ale to ani moc nevadilo, protože většinu času jsme trávili na kolech nebo v příjemně vytopené jídelně.

Druhý den jsme se vydali na zříceninu Orlík. Kopec k němu nás vyděsil, ale zase dolů z kopce nám všem hvízdal vítr ve vlasech, vlastně v helmě . Občas jsme nevěděli kudy kam, ale nakonec jsme se vždycky vrátili do našeho tábora Zálesí.
Ve středu nás čekala beseda s vojáky České republiky, kteří k nám zavítali z Jihlavy. Vyprávěli nám co je důležité, oblékli jednu naši dobrovolnici do ochranné kombinézy, přičemž jsme se všichni moc pobavili. Za naši pozornost jsme si zasloužili malou odměnu. Dostali jsme například propisku, která měla barvu jako kalhoty vojáků, což je zelená, dále jsme dostali AČR lízátka a také náboj na klíče. Všechny nás to moc potěšilo.

Odpoledne se mělo opět jet na výlet, ale jelikož nám počasí nepřálo, odpočívali jsme v chatkách. Večer se trochu vyjasnilo, a tak jsme se vydali na malou projížďku, což jsme ale neměli dělat, protože nás zastihl déšť. Všichni jsme přijeli zmáčení, ale jak se ukázalo, trocha vody nikoho nezabila.
Ve čtvrtek nás čekala dlouhá cesta. Za celý den jsme urazili skoro 50 km. Viděli jsme Sedlickou přehradu a navštívili jsme klášter v Želivě. Do tábora jsme se vraceli lesem. Cesta byla velice dobrodružná. Kořeny od stromů, po cestě kameny a mokré jehličí nám trasu nepříjemně ztížily. Také nás v lese zastihla malý sráz, po kterém jsme si museli podávat kola. Bylo to nebezpečné, ale všechno jsme zvládli. Večer nás pak čekal táborák. Opekli jsme si buřtíky a šli spokojeně spát. A nakonec náš slibovaný pátek. Všichni už se moc těšili domů, a tak jsme po snídani, úklidu, rozloučení a poděkování kuchařkám za výborné snídaně, obědy i večeře vyrazili. Po 31 km jsme stáli opět před školou, což nás překvapilo, že je to tak blízko.
Celý týden nám počasí moc nepřálo, bylo zataženo, občas sprchlo, ale na cestu domů už nám svítilo sluníčko. Za celý týden jsme si užili spoustu legrace a hlavně hodně dobrodružných jízd. Všichni se vrátili v pořádku domů, jen možná někdo z bolavýma nohama a naraženým zadkem :o) , ale to už k cyklistice patří. I když se na nás sluníčko mračilo, nebránilo nám ujet za celý týden skoro 180 km. Jsme moc rádi, že se nám kurz vydařil a že to všichni zvládli:o).

Fišarová Lenka a Lacinová Dana
H2.

 


...

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev