Sportovní kurz A2.A a A2.B - 2009

Zobrazeno: 1386

Dne 7.9.2009 pro většinu žáku z A2.A a A2.B (teda až na ty nemocné) začal výlet na kolech. Sraz byl u školního hřiště, kde jsme se postupně shromáždili. Před odjezdem jsme dostali důležité informace o bezpečnosti, nasedli na kola a vyrazili. Bohužel už první kopec se neobešel bez pár spadlých řetězů a vyfouklých kol. Nakonec se vše vyřešilo a mohlo se vyrazit do Lipnice nad Sázavou. Lipnický kopec dal některým velmi zabrat, ale dorazili všichni. Malá přestávka na Lipnici a už se zase jelo. Avšak abychom to neměli tak snadné, rozdělili nás učitelé do dvou skupin. První skupina ujela asi kolem 40 km. Zato ta druhá si to šlapala křížem krážem, až našlapala 85 km.

Bydlení jsme měli zařízené v chatkách po deseti lidech. Chatky až na pár maličkostí (pavouci) byly normální, ale to jídlo, co nám tam vařili, to bylo přímo výborné. Ostatní záležitosti, jako WC a sprchy vypadaly dobře.

Dalšího dne vyrazili všichni na kolech do Zruče nad Sázavou, která byla od našeho tábora vzdálena něco kolem 12 km. Cesta tam se však neobešla bez pořádné bouračky. Ale bylo z toho je pár oděrek. Odpoledne jsme si to šlapali po svých k mlýnu, ovšem ten byl z technických důvodů uzavřen. Tak místo toho někteří cvičili veslování na loďce. Při čekání na loďku se pár lidí nedobrovolně vykoupalo, takže to pan učitel raději zarazil.

Ve středu bylo na výběr: buď vláčkem na hrad Český Šternberk a pak pěšky na vlak, nebo na kolech na český vrch Blaník.Většina lidí si vybrala hrad, ale pár kluků šlapalo na kole 85 km na Blaník. Ti, co šli na hrad Český Šternberk, dostali ke svačině řízek, projeli se vláčkem, dozvěděli se něco o historii hradu. Místo vzdálenosti 5,5 km, která byla vyznačena na ukazateli, se prošli 8 km. Kolaři dostali 100 Kč na oběd a ujeli 85 km.

Na čtvrtek byl naplánován sjezd řeky Sázavy. Ráno kolem deváté hodiny jsme vyráželi z tábora a autobusem rovnou do Týnce nad Sázavou. Tam nám půjčili trojčlenné a dvojčlenné kánoe, pádla, barely a vesty. Bylo krásné slunečné počasí, ale jen 44 cm vody, to znamenalo, že v některých místech se kánoe dost zasekávaly a někde zase pluly bez obtíží. Zkušenější vodáci „zkoušeli“ eskymáky, jenže se jim to nějak nedařilo a tak celá posádka skončila ve vodě. Cestou zpátky byl autobus plný spících lidí, teda až na pár jedinců, kteří měli sílu na rozdávání. Večer v táboře si někteří lidi už pomalu začínali balit, ostatní to nechávali na poslední chvíli.

Páteční ráno bylo velmi rušné, jak každý hledal své ponožky nebo jiné oblečení a věci. Nakonec všichni všechno našli a mohlo se vyrazit na zpáteční cestu domů. Vyjeli jsme pár kopečků, zastávka na Lipnici, z kopečka, rovinka a cíl. Když jsme dorazili do školy, honem si každý vzal svůj batoh a hurááá domů, do postelí, sprch a někteří ještě do tanečních.

 

 


KONEC

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev