Soutěž "Ekonomický tým 2011"

Zobrazeno: 1255

 
Šárka Melicharová, Jan Klíma a Vojtěch Žák ze třídy E4. – to jsou členové Ekonomického týmu 2011, kteří se jako vítězové krajského kola v Pelhřimově probojovali do finále celostátního. To se konalo ve středu 9. března 2011 v Hodoníně.  Aby se mohli tohoto finále zúčastnit, museli nejen vyhrát krajské kolo, ale ještě zpracovat zadání případové studie na téma „Jednodenní tematický výlet do našeho města.“ Případovou studii odeslali do 7. 1. 2011 organizátorům soutěže, kteří práci vyhodnotili a doporučili účast ve finále.
 
V první části finálového dne si účastníci vylosovali jedno z pěti témat, v časovém limitu 30 minut ho zpracovali a následně téma prezentovali v rozsahu 10 minut. Témata samozřejmě nejsou předem známa, jsou ze sociálně-ekonomické a politické oblasti a prezentují se před komisí. To samo o sobě je velmi náročné a k tomu je právě třeba ten kousíček štěstí, aby vylosované téma sedlo. To sice úplně přesně nevyšlo, ale druhá část dne, kdy se psal znalostní test, dopadla dobře. Test se týkal oblastí podnikání, majetku podniku, zaměstnanců, marketingu, financí, daní a informační technologie. Po součtu bodů ze všech 3 částí (včetně hodnocení případové studie) skončilo naše družstvo na 14. místě z 25 účastníků.


Šárce, Honzovi a Vojtovi patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy. Byla to pro ně práce navíc, které věnovali svůj volný čas, což není vždy každý ochoten udělat. Přejeme jim, aby se získané zkušenosti někdy hodily a aby byli v životě minimálně tak úspěšní, jako v soutěži Ekonomický tým 2011.
 
Havlíčkův Brod 14. března 2011
 
Ing. Lenka Janovská, učitelka odborných předmětů

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev