Slavnostní raut na Pražském hradě

Zobrazeno: 1473

 


Ve středu dne 10. 11. 2010 byl uspořádán na Pražském hradě „Slavnostní večer“ předání Národní ceny kvality ČR a dalších ocenění z této oblasti. Přípravu slavnostního rautu organizoval hotelový řetězec EuroAgentur Hotels Travel spolu se žáky naší školy. Této akce se zúčastnili žáci ze třídy H2. - Vladimír Mach, Tereza Paznochtová a Aneta Pleslová, a dále žáci ze třídy H3. - Martin Cimfl, Petra Koryntová a Marie Marečková v doprovodu paní učitelky Mgr. Vladimíry Krajhanzlové.


Na očekávanou akci jsme odjeli s panem ředitelem jihlavského EA Business hotelu a sympatickým kuchařem Jirkou. Po propletení se pražskými uličkami přijíždíme k cílovému bodu - Pražskému hradu. Nejprve procházíme krásně vyzdobenými chodbami a dostáváme potřebné instrukce.


Poté začínáme s přípravami rautu, který se konal ve Španělském sále Pražského hradu. Prostírání stolů, žehlení ubrusů, leštění skleniček a další podobné práce se po šesti hodinách  konečně blíží ke konci.

Okolo 18. hodiny začíná samotné vyhlašování cen, během kterého jsme my žáci s paní učitelkou a ostatními číšníky  přinášeli velké množství pokrmů na připravené tabule. Poté se přibližně 500 hostů přemístilo k připraveným rautovým stolům. Dominantu rautu tvořil studený stůl s nejrůznějšími pokrmy, na němž nechyběl ani humr, langusta nebo ústřice. Na teplém stole se podávaly nejrůznější varianty masových specialit, z moučníků nás nejvíce uchvátila pyramida z kuliček z odpalovaného těsta, která byla potažena čokoládou a karamelem.


Pro nás v tuto chvíli začal několikahodinový „maratón“ sbírání použitého nádobí a skleniček. Jakmile odešli poslední hosté, všichni jsme se pustili do závěrečného úklidu a odnášení dekorací. Po půlnoci jsme byli všichni opravdu vyčerpaní a i když byla tato akce fyzicky velmi náročná, byla pro nás obrovsky přínosná a nesmírně zajímavá.


 Za tuto příležitost a zkušenost moc děkujeme. 
                              
Aneta Pleslová a Tereza Paznochtovátřída H2.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev