"Hrajme si hlavou"

Zobrazeno: 1293

Když jsme se dozvěděli název naší fyzikální exkurze, napadlo nás, zda to je exkurze vůbec pro naše hlavičky… Ale skutečnost předčila všechna naše očekávání.

Ve středu 16. 6. 2010 jsme odjeli vlakem do Hradce Králové. Zvládli jsme beze ztrát i přestup v Rosicích nad Labem. Po příjezdu jsme se ubytovali v krásné ubytovně v Novém Hradci a po kratičkém odpočinku vyrazili směr planetárium. Ve vyčerpávajícím výkladu jsme se dozvěděli spoustu informací z astrofyziky (dokonce někdo z nás i občas na zvídavou otázku odpověděl), podívali jsme se dalekohledem na Slunce a na hvězdnou oblohu v planetáriu.

Potom jsme vyrazili na 4,5 km dlouhou planetární stezku od jedné planety ke druhé. Stezka je modelem sluneční soustavy v měřítku 1 : 1 miliardě. Na konci stezky u Neptunu na nás čekalo občerstvení a zasloužený odpočinek. Na ubytovnu jsme dorazili po 21. hodině a někteří z nás se vydali s paní doktorkou Královou na pozorování noční oblohy.

Druhý den jsme strávili na akci "Hrajme si hlavou". Na Tylově nábřeží byly připraveny tematicky rozdělené stánky, v nichž bylo mnoho k vidění a my jsme si mohli i vyzkoušet různé fyzikální experimenty. Každou sudou hodinu (10, 12, 14) jsme strávili na přednášce s různým zaměřením. "Existuje život mimo planetu Zemi?"; "Světelné znečištění" a "Teorie relativity populárně" – to jsou názvy přednášek, které nám přinesly zajímavosti ze světa fyziky.

Chtěli bychom poděkovat zejména RNDr. Ireně Králové za perfektně zorganizovanou exkurzi i za 2 roky studia fyziky, které s námi přežila.
 

Žáci třídy E2.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev