Praktická maturita třídy H4. v námořnickém stylu

Zobrazeno: 1653

 
Losování témat praktické maturitní zkoušky proběhlo 28. března 2011 za přítomnosti Mgr. Vladimíry Krajhanzlové a Mgr. Karla Sedláka. Většina třídy byla s vylosovaným tématem spokojena. Na přípravu jsme měli měsíc. Během této doby jsme měli čas na shánění potřebného inventáře k přípravě tabulí a na rozmýšlení a zkoušení vybraných výrobků. Nejsložitějším úkolem se zpočátku zdála organizace celého rautu, ale obavy byly zbytečné. Nápad organizátorek zvolit výzdobu, oblečení a dekoraci do námořnického stylu byl velmi originální. Modrobílá kombinace rautu velmi dobře ladila s naším oblečením. Místo stereotypních školních uniforem jsme zvolili bílé košile doplněné modrými námořnickými šátky.
 
 
Týden před praktickou maturitou jsme měli volno na přípravu vylosovaných témat a na zpracování potřebné dokumentace. Velké úsilí nastalo po velikonočních prázdninách. Snažili jsme se, aby výsledky naší práce byly co nejlepší. Od rána vznikaly v kuchyňkách masové a sýrové mísy, variace z drůbeže, předkrmové saláty či chutné moučníky, které později zdobily rautové stoly.
 
Mezitím organizátorky rautu a jejich pomocníci nosili stoly, leštili inventář, nažehlovali ubrusy a připínali k nim krásné modré sukně. Slavnostně prostřené tabule se také velmi povedly. Od devíti hodin probíhalo ve školní jídelně flambování a míchaní nápojů, které se hodnotilo spolu s dokončenými výrobky odbornou komisí.
 
 
Ve třináct hodin muselo být vše přichystané. Precizně dokončené výrobky se aranžovaly na vyleštěná skla a pomalu se mohly začít nosit do připraveného sálu, kde na nás čekaly organizátorky a přidělily každému úkol, který bude vykonávat v průběhu odpoledne. Vrcholem celého týdne se stal závěrečný raut, na který si každý z nás mohl pozvat dvě blízké osoby. Raut zahájil ve 14 hodin ředitel školy Mgr. Jiří Forman. Poté byli návštěvníci pozváni k ochutnávání výrobků a shlédnutí slavnostních tabulí. Hosté měli k dispozici jak teplé, tak studené či míchané nápoje. Atraktivním doplňkem rautu byla čokoládová fontána. Na rodičích bylo vidět, že se výborně baví a jejich mlsné jazýčky jsou navýsost spokojeny.
  
 
 Celá akce skončila ve čtyři hodiny odpoledne a poté na nás čekal velký úklid. Nezabral ale mnoho času, protože se ho zúčastnila celá třída. Příjemným překvapením pro nás byla velká pochvala od našich učitelů a rodičů, kterým bychom chtěli tímto poděkovat za jejich obrovskou podporu a pomoc.
 


Za třídu H4.: Dagmar Rokosová a Anna Straková
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev