Plavba - směr jižní Čechy

Zobrazeno: 1328

„2, 4, 6, 8, 10, …., 42, 44. Výborně! Jsme všichni, pane kormidelníku, můžeme vyrazit!“, zazněl hlas našeho kapitána Ivany Holubové a my členové posádek s čísly H1. a E1. jsme 4. května roku 2010 vyrazili na plavbu. Náš cíl : dobýt nepřátelské území Temelín, Hluboká a přístav České Budějovice.

Jako první zastávku stanovil kapitán a zástupce kapitána (Mgr.Květa Klímová) území Temelína. Po příjezdu jsme se co nejrychleji a co nejtišeji vylodili a nasadili masky zdvořilých návštěvníků. Jen co nastal ten správný okamžik, tak jsme okamžitě zaútočili a brány Temelína byly zdolány. V rámci úspěchu jsme si podmanili oblastního průvodce, který nás informoval o stavu tohoto území a dokonce nám slíbil ,,promítnutí 3D filmu“, což považujeme za vynález této moderní doby. Nakonec se z toho vyklubal celkem informativní film, při kterém jsme měli na nose „obyčejné plastové brýle.“  (I naši málo vidící námořníci mají lepší). První bod námořnické plavby byl splněn. Vše jsme zvládli na jedničku a tak jsme se opět nahrnuli do plavidla a pokračovali dál.

Dobytí ostrova se zámkem Hluboká už i pro nás zkušené plavce a dobyvatele bylo oříškem. Po vylodění jsme museli zdolat zabijácky dlouhý kopec, při kterém jsme málem duši vypustili. Naštěstí před námi neustále vyčnívala vidina tučné odměny v podobě zdejšího zámeckého bohatství. Hned při velké lavině, tak nazvěme náš vpád do oblasti zámku, jsme si podmanili tamější obyvatele, kteří nás za drobný úplatek pustili do prostor zámeckých zahrad plných zkamenělých dobyvatelů, a následně jsme se prodrali i do zámku. Zde jsme obdivovali taje skryté za zámeckou zdí a v éteru krásy jsme si zapomněli i něco uloupit. S hanbou jsme se tedy vrátili na plavidlo a s výčitkami svědomí jsme chystali plán útoku na přístav České Budějovice.

Naším hlavním bitevním polem bylo tržiště s mnoha stánky s velmi novodobými názvy, např. KFC, Globus, C&A a další. Pro naše vyhladovělé námořnické pupky byl stánek KFC, kam nás poslali naši admirálové, když viděli, jak vyhladověle slintáme, úplnou hračkou. Pro spravení nálady z neúspěchu v oblasti Hluboká jsme se rozhodli podpořit kapitána Holubovou pro koupi nové kapitánské uniformy.

Nakonec se celá naše plavba povedla. Naše dobyvatelská loď i my sami jsme se vrátili v pořádku a už se moc těšíme na další dobrodružství.

Bára Melicharová, třída H1
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev