Nejluxusnější hotel světa

Zobrazeno: 1489

  Přístup je k němu jak z pevniny, tak z moře a ze vzduchu. Bohatí šejkové a emíři ze Saudské arábie a Kuwajtu (hotel stojí ve Spojených Arabských Emirátech) přilétají do hotelu většinou v soukromých helikoptérách, přistanou na kulaté ploše umístěné asi 300 metru nad mořem a v naprosté intimitě stráví v prostorách hotelu několik dnů či týdnů. Sedmihvězdičkový hotel poskytuje nebývalé luxusní služby.
Apartmány v hotelu jsou pouze dvoupodlažní, nejmenší ložnice má rozlohu 170 metrů čtverečních!!! Vybaveni hotelu je ultramoderní, rozmařilé, převážně v arabském stylu. Zlatem se zde rozhodně nešetřilo. Co se dalo pozlatit, to se pozlatilo - zrcadla, kliky, nohy od stolu, vodovodní kohoutky i splachovadla na toaletě.
Nejluxusnější apartmá měří 800 metrů čtverečních, je vyvedeno v zlatorudé barvě a jeho součástí je mimo jiné soukromý promítací sál. V hotelu je celkem 202 apartmánů, v každém je počítač s možností připojení na internet, DVD a když se spláchne záchod, teče růžová, voňavá voda. O extrémně bohaté návštěvníky se stará jeden tisíc dvě stě zaměstnanců, a to důkladně.

Na pláži
Na soukromé pláži osázené datlovými palmami čistí hostům jejich sluneční brýle, osvěžují je specialními spreji se studenou minerální vodou, roznášejí drinky, každou chvíli natáčejí slunečníky a kolébají hosty ležící v houpacích sítích. Součástí hotelu je unikátní podmořská restaurace Al Mahara. Přístup do ní vede ze zvláštní hotelové recepce, kde návštěvníci nasednou do malé ponorky. V restauraci přistanou po tříminutové jízdě, kdy proplouvají speciálním akváriem, v němž žije několik desítek žraloků a 35 druhů mořských ryb.
Kruhová podmořská restaurace měří po obvodu 200 metru a všechny stoly jsou umístěny tak, aby bylo možné pozorovat podmořský život v Perském zálivu. Součástí nejmodernějšího hotelu světa je rovněž luxusní vodní park, ve kterém nemusí návštěvníci udělat ani krok, neboť u vstupní brány se posadí na veliký žlutý nafukovací kruh a na něm vyjedou i ty skluzavky, které vedou do vrchu.
Vodní park vypadá jako středověký hrad. Místo chodeb jsou v něm ale tobogány, na nich se jezdí až osmdesátikilometrovou rychlostí v hodině! Proslýchá se, že některé apartmány už byly prodány na několik let dopředu bohatým šejkům ze sousedních zemí. Přitom nejnižší cena za jednu noc se pohybuje okolo čtyř tisíc dirhamů, což je v přepočtu asi čtyřicet tisíc korun. Noc v nejluxusnějším apartmánu přijde zhruba na půl milionu.
Jestli na přenocování nemáte, nemusíte zoufat, hotel pořádá pro zvědavé turisty za "mírný poplatek" asi 2000,- českých korun speciální prohlídky. Když mají návštěvníci takovéto prohlídky štěstí, mají možnost nahlédnout do některého z apartmánů. To ovšem jen v případě, že hotel není plně obsazen, ovšem to nebývá často, vzhledem k tomu, že zahájil svůj provoz na konci loňského roku.
 Dva tisíce za prohlídku, byť nejfotografovanějšího hotelu světa, není jistě málo, ale návštěvníci o své peníze tak úplně nepřijdou, protože na závěr prohlídky je mohou projíst v jedné z restaurací. Ceny jsou zde ovšem vysoké a tak si turisti většinou pochutnávají na humusu (pomazánka z cizrny a olivového oleje), který by jinde koupili za pár dirhamů.Michal Šťastný N2.B / 2006

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev