Nejdražší hotel světa ???

Zobrazeno: 1453

   

 
  Čert vezmi úspory na nové auto, na dovolenou, na školné pro děti… Člověk by nejraději zruinoval bankovní konto, jen aby sem mohl jednou podívat. Jenže to všechno stejně nestačí, když jde o nejdražší hotel světa. Pobyt v této perle v Abú Dhabisi totiž mohou dovolit jen nejbohatší z bohatých.

  Provozovatel Emirates Palace společnost Kempinski Hoteliers zadala stavebním společnostem zajímavé instrukce, vše musí být originální, žádné imitace, ze všeho musí být cítit luxus a přepych. Povedlo se, i když náklady na stavbu byly astronomické. Skutečná suma se tají, ale podle odborníků mohla dosáhnout v přepočtu na téměř 41 miliard korun. Pro srovnání – za tuto sumu lze postavit tisícovku panelových domů nebo vyrobit 140 tisíc fabií.

  Když budete chtít, můžete v hotelu strávit celý život. Je tu dostatek lákadel, abyste se nenudili – na čtyřicet obchodů s oblečením, šperky, nábytkem či kosmetikou.

Emirates Palace má samozřejmě i soukromou pláž (1,3 kilometru), tenisové a squashové kurty a další sportoviště.

Vozový park pro hosty – Neskutečný luxus tohoto hotelu vás neopustí ani při cestě hotelovými taxíky. Za své peníze si můžete opravdu užít. K dispozici jsou vozy značek Maybach, Rolls-Royce nebo třeba BMW 7. 

Restaurace Sayad – V hotelu, u bazénů a na pláži je celkem devět restaurací a barů. Nejvyhlášenější je restaurace Sayad, která je zaměřena na ryby a mořské plody. Samotná restaurace vypadá jako moře, je laděná do modrých barev a vévodí jí nádherné akvárium s korály a mořskými rybami. Zcela pochopitelně je vše servírované na stříbře.

Luxusní pokoje – Kdekoliv jinde by to byl vrchol nabídky, tady je to běžný standard, tzv. Luxusní pokoje o ploše 55 metrů čtverečných jsou opět rozmístěny v západním i východním křídle. 102 jich je mezonetových a ostatní jsou jen dvoupokojové. Při jejich zařizování se kladl důraz na to, aby se v nich hostům dobře odpočívalo. Proto je všechno z ušlechtilého dřeva, hedvábí a jemných látek. Z balkonů je výhled na moře a zahrady. Ceny začínají v přepočtu na 26 tisících korunách za noc.

Apartmá Palace – Bože, co víc by člověk mohl v hotelu očekávat. Těchto apartmá je v hotelu celkem 16, nacházejí se v šestém a sedmém patře centrální části hotelu. Každé apartmá má velikost několika bytů (680 metrů čtverečných) a skládá se z přijímací haly, obývacího pokoje, jídelny, tří ložnic a koupelny s vířivou vanou jacuzzi. Vybavení apartmá je kombinací luxusu a nejmodernější techniky, vodovodní baterie jsou ze zlata a stříbra, koupelna obložená mramorem, všude se blýská křišťál. Techniky je také dost – hosté mají k dispozici šest plazmových televizorů, vysokorychlostní internet, projektory. Jenže každý přepych něco stojí, a tak cena za jednu noc strávenou v tomto apartmá začíná v přepočtu na 340 tisících korunách.

 Apartmá Khaleej – Nic krásnějšího většina z nás nikdy nespatřila. Přesto je čtyřicítka apartmá Khaleej až druhou nejluxusnější možností ubytování v hotelu. Najdete je na začátku západního a východního křídla. Mají sice jen „pouhých“ 110 až 160 metrů čtverečných, ale na luxusu jim to nijak neubírá. Je v nich prostorný obývací pokoj, několik ložnic, jídelna a koupelna s vířivkou. Ani zde nechybí dostatek drahých kovů, nerostů a techniky. Ceny menších apartmá začínají v přepočtu na 65 tisících korunách za noc, větší apartmá je ještě o zhruba 15 tisíc dražší.
 
 
Čerpáno z odborného časopisu
                                                                                                        
 
Michal Šťastný  N1.B/ 2006

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev