Naši studenti v Londýně

Zobrazeno: 1656


  Tento šestidenní zájezd se konal ve dnech od 18. – 23. 9. 2006 . V pondělí kolem poledne jsme se všichni sešli na parkovišti u hotelu Slunce, kam pro nás také zanedlouho přijel luxusní autobus od společnosti Student agency. Při odjezdu z Havlíčkova Brodu na nás čekala poněkud dlouhá, osmnáctihodinová trasa po dálnicích. Odjížděli jsme společně vstříc zážitkům překrásného Londýna. Naše cesta se ubírala rozsáhlým územím Německa a dále pak přes Belgii až do Francie, kde jsme museli projít pasovou kontrolou, abychom se mohli přes Eurotunel dostat do Anglie.

Druhý den ráno jsme se již ocitli na území Velké Británie. Přivítalo nás slunečné počasí, které nám přispělo k tomu, abychom na naší první zastávce v Anglii navštívili dosti rušné město Brighton. Zde jsme si prohlédli přímořské královské lázně a starou část města The Lanes, která nás zaujala úzkými malebnými uličkami. Odpoledne jsme spojili návštěvu zábavního mola a Sea Life Centrum. Odtud jsme, již k večeru, pokračovali autobusem na předměstí Londýna, na Meeting point, kde jsme se poprvé potkali s hostitelskými rodinami.

Další den ráno jsme se vydali opět na celodenní putování, ale již po Londýně. Tento den jsme měli v plánu navštívit spoustu známých míst. Každé bylo něčím zajímavé. Ať už to byl The Hauses of Parliament a Big Ben nebo Downing Street, kde sídlí ministerský předseda. K poledni jsme se přesunuli k Buckinghamskému paláci, kde jsme měli tu možnost vidět střídání stráží. Dále jsme se přesunuli pěšky na Trafalgar Square. Poté nás autobus odvezl o kousek dál, kde nás čekala prohlídka Science Musea a někteří také navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s. Odtud nás autobus odvezl zpět na Meeting point, kde si nás vyzvedly rodiny.

Čtvrtý den jsme zavítali na Greenwich. Tam se nám také otevřel krásný pohled na část Londýna. Zde jsme navštívili Královskou observatoř a s ní spojený Nultý poledník, dále potom Námořní muzeum. Odpoledne jsme strávili plavbou lodí po řece Temži. A nakonec jsme den zakončili vyhlídkovou jízdou na London Eye, která trvala čtyřicet minut, na které se nám při slunném počasí naskytl neobyčejně krásný pohled z ptačí perspektivy.

Naše poslední snídaně v rodinách v pátek byla již doprovázena se zataženou oblohou a přeháňkami. Odtud poslední zastávka směřovala k Tower of London, kde snad nejzajímavější byly korunovační klenoty. Naší pozornost však také zaujal Tower Bridge, po němž jsme pokračovali pěšky přes Covent Garden, St. Katherine Dock’s až k St. Paul’s Cathedral. Později se nám ještě podařilo navštívit National Museum, kde jsme byli nadšeni archeologickými nálezy ze starověkého Řecka a Říma a mumiemi starověkého Egypta.

Večer jsme se již definitivně rozloučili s Londýnem a stejnou trasou jsme se vraceli k Eurotunelu. Do Havlíčkova Brodu jsme přijeli v sobotu, krátce po poledni.

 Zájezd se nám velice líbil. Měli jsme možnost poznat mentalitu obyvatel Anglie a přispěl také k procvičení angličtiny s rodilými mluvčími. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na londýnské památky ať už se jedná o historické, nebo ty novodobé. Chceme rovněž poděkovat Mgr. Miroslavu Ježkovi a  společnosti Student agency, kteří nám společně umožnili tento zájezd vůbec uskutečnit.

Zpracovaly studentky druhého ročníku Obchodně podnikatelské činnosti:

     Ingrid Hofmanová
     Anita Štampferová   
...
..


O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev