My H1 a E1 na návštěvě v hlavním městě - Praze

Zobrazeno: 1262

Když jsme byli všichni, nastoupili jsme do vlaku a jeli směr Praha. Vystoupili jsme na Hlavním nádraží, kde jsme se rozdělili do skupin a obdrželi od třídních učitelek papír s otázkami, na které jsme potom v průběhu exkurze odpovídali. Náš první cíl bylo nástupiště metra, kterým jsme se dopravili na zastávku Malostranská.

Již pěšky jsme vyrazili před Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského. Tam jsme měli v okolí zjistit odpovědi na část otázek. Poté jsme se přesunuli do muzea, kde jsme měli k dispozici spoustu informací o Komenském, takže jsme v průběhu hodinové prohlídky mohli zjistit odpovědi na velký počet zadaných otázek Z muzea jsme v deštivém počasí došli na Malou Stranu, kde jsme měli půlhodinový rozchod.

Většina lidí se nahrnula do „Mekáče“ a podobných občerstvení. Ale všichni se více těšili na rozchod, který jsme měli slíbený na Starém Městě. Takže jsme se sešli na určeném místě a přes Karlův most jsme přešli na druhou stranu Vltavy.

Pak přišla prohlídka Klementina, kde nás zaujala krásná Zrcadlová kaple a nádherná historická knihovna. Také jsme vyšli na Astronomickou věž, ze které jsme si mohli prohlédnout Prahu z výše.

 

Po odchodu z Klementina nás nečekalo nic jiného než cesta na Václavské náměstí, kde proběhl očekávaný dvouhodinový rozchod. Kupodivu jsme se nakonec všichni sešli na Hlavním nádraží a pak už nic nebránilo tomu, abychom nasedli do našeho rychlíku a vydali se na zpáteční cestu. Ta byla dlouhá a my se už těšili na pořádný odpočinek po tomto namáhavém, ale moc hezkém dni!

 

 My H1 a E1.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev