Mezinárodní soutěž "SPOTŘEBA PRO ŽIVOT"

Zobrazeno: 1261

    V loňském školním roce vyhlásilo prezidium Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací ve spolupráci s Občanským sdružením spotřebitelů TEST soutěž zaměřenou na testování výrobků a služeb.Výsledky soutěže byly pro nás velmi příjemné - informovali jsme o nich již v červnu (viz odkaz Akce školy-odborné soutěže-mezinárodní soutěž Spotřeba pro život).

    Osobní odměnou od koordinátora soutěže pana Zdeňka Krula bylo pozvání celé třídy A3.A do TUZ (textilní zkušební ústav) Brno. Zde pro nás náměstek Ing. Petr Nasadil připravil hezkou, ale náročnou exkurzi ve všech prostorách TUZ.

    Pod vedením vedoucího zkušeben pana Štorkla jsme prošli nejprve provozní laboratoří pro zjišťování fyzikálních vlastností podlahových textilií a krytin, následovala prohlídka zkušebny tepelných a izolačních vlastností spacích pytlů, kde nás velmi pobavila práce s figurínou označovanou slangově „Karel“. Nejvíce času jsme strávili v chemické laboratoři pro čichové zkoušky, kde právě probíhal běžný postup vyřizování reklamací bytových textilií. Díky paní laborantce Halamové jsme si mohli celý postup samostatně vyzkoušet.

    Ing. Petr Nasadil nám dále přiblížil nejčastější případy reklamací textilních výrobků - týkají se zejména údržby, zdravotní nezávadnosti a stálobarevnosti těchto produktů. A jako zlatý hřeb jsme všichni poprvé v životě viděli plazmu - je součástí přístroje, který dokáže právě pomocí nízkoenergetické plazmy upravovat povrchy tkanin.

    Exkurze byla pro nás velmi zajímavá, proto chceme panu Krulovi poděkovat za její zprostředkování. Určitě pro nás byla i pobídkou pro naši aktivní účast v dalších soutěžích.
 

Za třídu A3.A:  Eliška Červená, Iveta Karlová

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev