Lyžařský výcvikový zájezd třídy H1. - 2009

Zobrazeno: 1439
Lyžařský
kurz naší třídy H1 jsme zahájili 7.3. 2009 odjezdem od školy v 9 hodin. Cestu v autobuse jsme si krátili poslechem hudby a někteří i zpěvem. K penzionu Arnika v Krkonoších jsme přijeli po 12. hodině.

Hned v sobotu jsme se vydali do lyžařského areálu Ski Aldrov, kam jsme poté chodili každý den. Podle zdatnosti jsme byli rozděleni do družstev.

Od neděle začal připravený program. K obědu jsme měli řízek a první člověk odpadl s nataženým svalem. Poprvé nám byla zkrácena večerka.

V pondělí nás opět čekal svah a výuka a výuka a výuka. Večer jsme absolvovali společenské hry k „utužení kolektivu.“

Úterní den jsme ze začátku lenošili, ale poté nadešel čas pro aktivní odpočinek, což jsme ani netušili, co znamená. Nakonec jsme zdolali Janovu horu – cca 10 km, kde jsme se za odměnu mohli podívat na koně a do místní restaurace. Po návratu někteří z nás navštívili s paní učitelkou Holubovou saunu spojenou s válením ve sněhu. Po příjemné relaxaci jsme měli diskotéku.

Středa probíhala podle nastoleného rozpisu a večer šli někteří plni sil potřetí za ten den na svah a někteří koukali na TV na Comeback, u kterého bylo veselo. Večer jsme se také pobavili – tři soutěžící z každého pokoje měli za úkol navléci na sebe co nejvíce oblečení. Není důležité, kdo zvítězil, ale byla legrace.

Ve čtvrtek, skoro jako každý den, chumelilo a foukal vítr, a tak to někteří vzdali předčasně a šli se sušit. Již podruhé jsme navštívili saunu a vše, co k ní patří.

Poslední den, kdy jsme měli jít protáhnout své kosti, v pátek, bylo počasí velmi ošklivé. Hrozně moc foukal vítr a chumelilo. Skoro půlka žáků z Arniky ani nevylezla a zůstala ležet, ale většinou to bylo kvůli nataženým svalům na noze. Ti odvážnější a odolnější si poslední den nemohli nechat ujít ani kvůli zmíněnému nepříznivému počasí. Nechtěli jsme zameškat od pondělí školu kvůli nemoci, a tak jsme se radši vrátili do chaty dřív, než bylo v plánu.

Milým překvapením bylo, že ke konci kurzu byste nepoznali, kolik bylo začátečníků na snowboardu! Opravdu jim to šlo a za to si zaslouží pochvalu pan učitel Ježek, který měl s nimi trpělivost a naučil je jezdit. Pan učitel Firon, který dostal „na starost“ začátečníky, mohl být také na konci kurzu se svou prácí spokojen, protože všichni jezdili báječně. Večer jsme absolvovali karneval, kde byste objevili zvířata, černochy, šašky, krásnou slečnu Simonku, těhotnou, která na místě dokonce i porodila, hokejistu, kostlivce, vojáka a třeba i mnicha. Výběr masek byl vážně veliký. A doufám, že se karneval všem líbil.

V sobotu nás čekalo brzké vstávání, úklid a odjezd.
Týden to byl vyčerpávající, ale doufám, že si ho všichni užili a budou mít hezké vzpomínky. Na svahu nám nechyběla disciplína a od paní kuchařky jsme se dozvěděli, že jsme byli nejhodnější a nejklidnější kurz, který tam byl v této sezóně. Asi i za to jsme dostali na závěr kurzu zmrzlinu a čokoládovou tyčinku. Od všech učitelů jsme jako třída obdrželi diplom za absolvování kurzu a vytvoření báječné atmosféry během celého pobytu.

Zuzana Krupauerová H1

  

   

.....
...
..
.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev