Hluboká a Temelín

Zobrazeno: 1325

V úterý 13. dubna strávila naše třída E2. společně s 6 žáky z pracoviště Kyjovská celý den na úžasném výletě. V plánu jsme měli navštívit státní zámek Hluboká a jadernou elektrárnu Temelín nedaleko Českých Budějovic.
Ráno v 8 hodin jsme se všichni sešli před školou a společně jsme nastoupili do autobusu. I když nám počasí moc nepřálo, byli jsme rozhodnutí si výlet pořádně užít. Jako první nás čekala prohlídka zámku Hluboká, kam jsme dorazili okolo 10:30. Průvodkyně nás seznámila se spoustou zajímavých událostí, které se kdy na zámku udály a provedla nás po celém areálu. Viděli jsme mnoho nádherných obrazů, kusy historického nábytku, dobové zbraně i nemálo loveckých trofejí.
Jako další na programu byla návštěva jaderné elektrárny Temelín, která byla plánovaná na 13:00. V informačním centru elektrárny nás přivítala milá průvodkyně a zavedla nás do místnosti s data projektorem. Zde se nám pokoušela (z velké části úspěšně) pomocí videí ve 3D formátu vysvětlit, jak taková jaderná reakce vůbec probíhá a také jak je řízena.
 
Exkurze se nám všem moc líbila a doufáme, že se brzy spolu opět někam podíváme.
 
 
 
Šárka Vencová, třída E2.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev