H1 na Královské cestě

Zobrazeno: 1423

Nicméně jsme si rozdělili úkoly a asi po čtrnácti dnech jsme měli cestu naplánovanou. Možná s pár mouchami, ale měli. Ale co, říkali jsme si v nejhorším případě se někde ztratíme nebo se nedostaneme domu, hlavně že jedem. Jako konečné datum pro náš poznávací výlet do Prahy se určil 8.duben 2008. To se nám všem moc líbilo, protože je to úterý a to máme nejdelší školu.

Odjezd z Brodu, z vlakového nádraží byl v 7:58, měli jsme tam ale být už o půl osmé, asi aby se nám tam někdo nezapomněl. Jeli jsme rychlíkem přímo do Prahy. V Praze jsme vystoupili na hlavním nádraží a odtud se vydali na naší Královskou cestu. Nejdřív jsme se zastavili u Prašné brány. Tam, stejně jako na dalších důležitých místech Cesty, pověření spolužáci informovali ostatní o nejvýznamnějších událostech, a vydali jsme se k Orloji. K němu jsme přišli přesně na zvonění. Vmáčkli jsme se mezi cizince, kterých tam bylo vážně moc a užili si tu necelou minutu, na kterou tam všichni čekali. Od Orloje jsme se Karlovou uličkou dostali ke Karlovu mostu a při prodírání se vesměs zahraničními turisty, jsme si prohlédli řeku a proslulé sochy.

Nakonec jsme se dostali až k Pražskému hradu a chrámu sv. Víta. Před branami jsme se vyfotili s hradní stráží a vydali se kolem fontány, která stojí uprostřed nádvoří. Když jsme došli k chrámu, vyděsila nás fronta, která vedla od vchodu až někam za roh. Báli jsme se, že tam budeme čekat dlouho, a pak nestihneme slibovaný rozchod, na který jsme se všichni těšili. Nedobrovolně jsme si tedy stoupli do fronty a čekali. K našemu velkému překvapení jsme se během asi dvou minut dostali až dovnitř a mohli si prohlédnout katedrálu. Bylo tam hrobové ticho, jen byly slyšet kroky po studených dlaždičkách. Několik z nás se vydalo i na věž, odkud se vraceli plni dojmů, ale taky pěkně unaveni.

Pak už vedly naše kroky přímo k metru směrem k  obchodnímu domu Paladium, kde jsme si konečně vychutnali slibovaný rozchod. Většina z nás se okamžitě vydala do obchodů, až na kluky, kteří se radši šli vozit metrem. To se jim ale dost vymstilo, protože je chytl revizor s prošlou jízdenkou. Každý dostal nemalou pokutu. Cesta se jim tedy opravdu vyplatila… Po rozchodu jsme se vydali zpět na hlavní nádraží a odtud rychlíkem dojeli zpět do Brodu. Tam jsme dorazili kolem sedmé hodiny. Všichni dost unaveni, ale hlavně spokojeni a plni skvělých dojmů…


Za třídu H1:    Iveta Bendová     Ester Matějčková

 


...

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev