H1. na exkurzi do Hradce Králové a okolí 15. května 2008

Zobrazeno: 1276

Cestou jsme se střídali na místě průvodce, plnili jsme různé úkoly, řešili zapeklité situace, které nám připravili žáci třídy K2Č, a tudíž naši klienti, a byla zábava. Vyjížděli jsme v 6:30h od střední průmyslové školy stavební. Vyjeli jsme z Havlíčkova Brodu a při cestě nás naši spolužáci seznamovali s trasou. Řekli nám nejdůležitější údaje o zastávkách a seznámili nás s místy, která jsme měli navštívit.

První zastávka byla ve Všestarech u Hradce Králové. Prohlédli jsme si prastarou vesnici a mohli si vyzkoušet práci s pravěkými nástroji, které byly většinou ze dřeva nebo kamene. Na videu jsme se seznámili s tím, jak vesnici stavěli. Nejzajímavější bylo, že ji budovali bez pomoci moderní techniky, jen prastarými nástroji. Mohli jsme si také vyzkoušet broušení seker, k vidění byla i pec na vypalování hliněných nádob.

Potom jsme nastoupili do autobusu a jeli jsme na rozhlednu u Chlumu a vydali se na okruh bojištěm bitvy u Hradce Králové. V roce 1866 tam mezi sebou válčily Rakousko a Prusko. Protože bylo velké horko, rozhodli jsme se, že si uděláme malou pauzu na občerstvení a osvěžení.

Po poledním odpočinku jsme pokračovali v našem programu na zámek Hrádek u Nechanic, kde jsme měli objednanou prohlídku. Zatímco jsme čekali,mohli jsme se procházet po zámeckém parku, který je částečně upraven jako golfové hřiště. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali se do zámku. Po ukončení této návštěvy jsme jeli do Obřího akvária v Hradci Králové. Tam jsme si prohlédli lebky ryb a ocitli jsme se v deštném pralese. V další místnosti jsme mohli vidět ryby pocházející z Amazonky, které nám plavaly i nad hlavami. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Po prohlídce jsme se mohli občerstvit v kavárně, která také patřila k akváriu.


Úplně vyčerpaní jsme se vydali na náměstí v Hradci Králové, kde jsme zhlédli morový sloup, Bílou bránu a šli jsme se podívat do kostela Nanebevzetí Panny Marie, který stojí na náměstí. V kostele Svatého ducha nás čekal i kulturní zážitek, neboť jsme zastihli pěvecký sbor při zkoušce.

Po prohlídce centra Hradce Králové jsme se vydali k autobusu a jeli jsme po namáhavém dnu zpět do Havlíčkova Brodu. Cestou jsme sledovali filmy a někteří studenti spali. Po dvou hodinách jízdy jsme konečně dorazili do H.Brodu, kde na nás čekali rodiče, aby si nás odvezli domů.

Celý zájezd byl pro nás velmi užitečný, jelikož studujeme prvním rokem obor Hotelnictví a turismus, a budeme rádi, když si něco podobného zase zopakujeme. Někteří z nás se osvědčili, někteří nás svým výkonem spíše pobavili, ale všichni jsme si udělali alespoň základní představu, co práce průvodce obnáší, a doufáme, že teď už se v ní budeme jenom zdokonalovat.

.....
...
.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev