Exkurze do tříhvězdičkových hotelů

Zobrazeno: 1324

Dne 16. března se naše třída N1. pod vedením paní učitelky Mgr. V. Sobotové a třídního učitele Ing. H. Wicheho vydala na celodenní exkurzi. Důvodem cesty byla návštěva dvou špičkových tříhvězdičkových hotelů v Pardubicích a Hradci Králové. Odjížděli jsme v 8:15 od naší školy autobusem a za hodinu a půl jsme stáli před prvním naším cílem - tím byl Hotel Zlatá Štika v Pardubicích.
 
Tento hotel leží velice blízko u historického centra města v poměrně rušné Štrosově ulici . Je to jeden z nejstarších hotelů v Pardubicích a byl několikrát rekonstruován. Jedná so o třípatrovou historickou budovu, která nabízí svým klientům komfortní ubytování. Nedílnou součástí hotelu je restaurace, pivnice "Formanka", vinný sklípek, kongresový sál a salonky. Prostory hotelu jsou vhodné, pro pořádání kongresů, seminářů, školení, slavnostních firemních a rodinných akcí. Když jsme vstoupili do prostor hotelu, překvapilo nás velice hezké prostředí s příjemným posezením blízko recepce. Zanedlouho jsme se přesunuli do tzv. sloupového sálu, kde nám jednatel hotelu řekl něco málo o historii a o již zmiňované škále služeb. Následovala prohlídka  vinného sklepa, kde jsme se dozvěděli něco více o otvírání, nalévání a podávání vína a další zajímavosti. Naučná také byla přednáška o ledovém víně. Vinný sklípek byl útulný a celé prostředí na nás příjemně působilo. Samozřejmě nechyběla asi tradiční ochutnávka vína.
Poté jsme se přesunuli do restaurace, kde na nás čekal oběd a vyrazili jsme na cestu za hotelem číslo dvě.
 
Čekala nás asi půlhodinová cesta do Hradce Králové před Hotel Černigov.
Jedná se o tří hvězdičkový hotel, který se nachází na Riegrově náměstí. Budova hotelu nás zaujala pouze svou výškou 14 pater, ale vzhled starého hotelu na většinu z nás dojem neudělal.
Hotel Černigov nabízí ubytování ve 202 pokojích  přímo v centru města Hradce Králové. K dispozici je 71 jednolůžkových, 121 dvojlůžkových pokojů a 10 apartmánů o celkové kapacitě 333 lůžek. V blízkosti hotelu je sportovní centrum, squash, lázně, plavecký bazén, tenisové kurty s celoročním provozem. V hotelu jsme se moc dlouho nezdrželi, prohlédli jsme  konferenční sál a pokoje hotelu. Pokoje nám přišli velice zastaralé a jediné, co nás na nich zaujalo, byl neopakovatelný pohled z jejich oken na město. Po prohlídce pokojů jsme se přesunuli do restaurace, kde bylo připraveno malé pohoštění. 
Kdybychom měli na závěr porovnat oba navštívené objekty, tak je nutno asi říct, že jsme byli velice spokojeni s Hotelem Zlatá Štika v Pardubicích, kde nás jen mrzelo, že jsme nenahlédli do pokojů – hotel byl totiž plně obsazen. Velice se nám líbil vinný sklípek, kde jsme načerpali další zajímavé informace o víně. Co se týká hotelu Černigov, tak ten na nás velice dobrý dojem bohužel neudělal a jediné plus, byl již jednou zmiňovaný pohled na město Hradec Králové.

Výlet to byl rozhodně zajímavý a poučný.
  
Jaroslav Svoboda, Ondřej Budín a Lukáš Holas ze třídy N1.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev