Ekologie a základy přírodních věd

Zobrazeno: 1443

V pondělí 5. října se vydali žáci druhého ročníku  oboru kuchař a cukrář ze třídy C2.K na tzv. ekologickou vycházku. Bohužel, z nápadu vyrazit si do okolní přírody a vykonat něco užitečného pro zlepšení našeho prostředí, nebyli zrovna všichni nadšeni. Někteří jedinci se bránili jen sbírání odpadů, jiní však odmítali i samotnou vycházku. Takže zazněly i hlasy: "Sbírat odpadky nikdy nebudu!!, "Fuj, to je špína!", "Ven nejdu!" atp. Naštěstí to byly názory menšinové.
Prvotní neblahé reakce velice brzy  vystřídal příjemný pocit z pobytu na čerstvém vzduchu. Z našeho pracoviště na Kyjovské jsme se přes Vršovice a Občiny vydali k Zádušnímu rybníku, odkud jsme pokračovali dál naučnou stezkou Vlkovsko. Cestou jsme vysbírali dva plné pytle PET lahví, igelitů, krabiček od cigaret a dalších odpadků, které do přírody rozhodně nepatří.  Nasbírané odpadky jsme cestou zpátky odevzdali u Cihláře ve sběrném dvoře technických služeb. Celou akci jsme ukončili s příjemnými pocity, že jsme něco málo udělali pro zlepšení našeho životního prostředí.
V pátek 9. října v našem úsilí pokračovali i naši spolužáci ze tříd Č2.K a K2.Č, kteří uklidili široké okolí školy. Bylo vidět, že práce s koštětem, lopatou i kolečkem je vyloženě těší a  že se práce nebojí ani neštítí. Kolem školy nyní nenajdete jediný nedopalek. Jsme velice zvědavi, jak dlouho nám takto uklizené prostředí vydrží!
A jaký byl konečný výsledek našeho ekologického úsilí:   5 plných pytlů nasbíraného odpadu a pochvalné uznání od našich učitelů.

Žáci třídy C2.K

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev