„E2. – Hrajeme si a klameme“

Zobrazeno: 1716

V úterý 9. 9. 2008 jsme se v hojném počtu sešli na havlíčkobrodském vlakovém nádraží a po nezbytných oficialitách nastoupili do rychlíku směr Praha – hlavní nádraží. Možná Vás bude zajímat, čeho se vlastně naše exkurze týkala. Jak už napovídá titulek, výstava, kterou jsme navštívili, se jmenovala „Hry a klamy“ a pořádalo ji IQ centrum Liberec.

Při prohlídce expozice, jež byla umístěna na Novoměstské radnici, jsme se velmi pobavili, jak se ostatně můžete přesvědčit na našich fotkách. Naší spolužačce se dokonce podařilo osvobodit legendárního ježka z jeho železné klece. Zkusili jsme si sestavit rozličné logické skládačky i vyřešit složité hlavolamy. Na výstavě jsme si zkusili obtisknout své tělo do lamelového panelu, stavěli vysoké věže a testovali rychlost svých reakcí.

V praxi jsme si mohli prověřit některé fyzikální zákony. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky, které se s chutí zapojily do testování exponátů. U pokladny si mnozí z nás zakoupili nějaké hlavolamy na památku a pokračovalo se dál.

Po prohlídce následoval přesun na horní část Václavského náměstí, kde jsme dostali rozchod. Někteří z nás potěšili pracovníky Mc´Donalda „puštěním“ nějaké té koruny za chutný, ale malý oběd, některým stačilo najíst se láskou .

Poté, co jsme se spočítali a zjistili, že na „Václaváku“ nikdo nezůstal, nás čekala jen cesta na hlavní nádraží, nástup do vláčku a dlouhá drkotavá jízda domů, kterou jsme si zpříjemnili vyprávěním zážitků z první letošní exkurze.

Za malou zmínku určitě stojí, že během jízdy do Prahy jsme se seznámili s milým a vtipným panem průvodčím, který nás bavil svými vtípky a historkami a v Praze potkali i známé osobnosti – herečku Janu Paulovou a zpěváka Bohouše Josefa.

Jménem E2. bych ráda poděkovala oběma paní učitelkám za to, že nám umožnily vypustit školu z hlavy. Aspoň na jeden den…


 

...O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev