Další barmanský kurz je minulostí,

Zobrazeno: 1484

6.4. – 10.4. 2009 se u nás na škole konal barmanský kurz. Zúčastnili se ho 24 žáci pod vedením pana Miloše Trettera.

Barmanský kurz byl určený především pro nás, studenty oboru Hotelnictví a turismus, a také jsme toho nejvíce využili. Všichni jsme tam šli s velkým očekáváním. Barmanství nás prostě zlákalo. Jenom ze třídy H1 tam bylo 18 studentů. Seznámili jsme s programem na týden a učebnu stolničení jsme přeměnili na bar.

Nejdříve jsme všichni nechápavě koukali. Vůbec by nás nenapadlo, že za pár dní dokážeme všechno, co nám tam pan Tretter ukazoval. Každý den jsme absolvovali teoretickou i praktickou část výuky. Učili jsme se receptury drinků, zbožíznalství a práci s evropským šejkrem i tumblerem. Nechyběla ani každodenní ochutnávka různých destilátů, likérů ani námi namíchaných drinků.

Během týdne jsme se naučili spoustu věcí, ale najednou byl už pátek, očekávaný a obávaný den. Ráno jsme se ještě naučili zdobit drinky, což nás ohromilo. Bohužel to ale příliš neodbouralo naši nervozitu před blížícím se závěrečným testem. Ten měl přesně 100 otázek a nebylo snadné ho během krátkého časového limitu vyplnit, ale my jsme to zvládli a pustili se do praktické zkoušky. Každému byl zadán drink a naším úkolem bylo jej umíchat. Ani toto nečinilo výrazné problémy a všichni jsme barmanský kurz absolvovali.

Po tom všem nám pan Tretter předal certifikáty a my jsme spěchali domů pochlubit se nadšeným rodičům.  Barbora Valentová, Aneta Macounová H1
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev