Byli jsme na "Gastru"

Zobrazeno: 1325

Dne 22. dubna 2010 se konal v Hradci Králové již XV. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní soutěží, který se nazývá Gastro Hradec. Letos se na něj jeli podívat společně se žáky učebních oborů také žáci 1. a 2. ročníku oboru Hotelnictví, aby přímo na místě podpořili svých 7 spolužáků, kteří se soutěže účastnili.
 
Sraz byl v 8 hodin ráno před budovou školy, kde na nás již čekal objednaný autobus, a hned poté jsme vyrazili. Do Hradce Králové jsme dojeli okolo desáté hodiny, vystáli jsme dlouhou řadu na vstupenky a hned potom se nahrnuli dovnitř. Nejprve si všichni ve velkém sále prohlédli velice zajímavé kompozice, které bychom mohli klidně nazvat uměním.
Po 11. hodině se začal zaplňovat malý sál, ve kterém se měla odehrávat barmanská show naší školy ve westernovém stylu. Vše začalo, když se na pódiu objevilo našich „Sedm statečných“. Prvním z nich byl Leoš Kubeš, instruktor barmanského kroužku, který celou show moderoval. Za ním nastoupili Markéta Krumlová s Honzou Milfaitem, kteří namíchali drinky klasicky v evropském shakeru. Následovali je kovbojové Filip Martinek a Lukáš Vomela. Ti nám předvedli, jak se s mícháním drinků začínalo – v míchacích sklenicích.
 
Šestou statečnou byla Míša Staníčková z H2. se svojí freestylovou show, která sklidila za svůj výkon velký potlesk. Na závěr jsme spatřili Tomáše Křesťana ze třídy H1. Ten zazářil nejen svým freestylovým uměním, ale i skutečnými plameny při vystoupení s hořícími lahvemi. Po skončení našich barmanů se ozval obrovský a zasloužený aplaus.

Zbytek času jsme všichni strávili v nedalekém McDonaldu a KFC. Ve dvě hodiny jsme se všichni živí a zdraví sešli u našeho autobusu. Dlouhou cestu k domovu si někteří zkrátili zpěvem a do cílové stanice jsme dorazili se skvělou náladou a obohaceni nevšedními zážitky.
Děkujeme za hezký výlet a sedmi statečným spolužákům za výbornou reprezentaci naší školy.
 
Aneta Macounová a Bára Valentová, třída H2.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev