Brychtová Monika - operní pěvkyně

Zobrazeno: 2257

Následující text je doslovně převzat z:

 http://www.musicagency.cz/nabizime/klasicka-hudba/7-soliste-zpv/1-monika-brychtova.html

Monika Brychtová - SOPRÁN

Zpěv studovala na Pražské Konzervatoři pod vedením prof.J.Krásové. Po absolutoriu odjela do Itálie, kde se zdokonalovala v interpretaci italských oper u pěvců Carla Bergonziho a Katii Ricciarelli. Na soutěži Giovanni cantanti lirici v Parmě byla oceněna zlatou medailí Giuseppe Verdiho.

Od roku 1990 spolupracuje s různými komorními i symfonickými orchestry v tuzemsku i v zahraničí. Pravidelně vystupuje na koncertech se skupinou solistů milánské La Scaly a veronské Arény. V Itálii zpívala několik koncertů ve prospěch mezinárodní organizace UNICEF. Realizovala mnoho snímků v České Televizi, opakovaně účinkovala v Čs. Rozhlase. Pod vedením dirigenta G. Albrechta s Českou Filharmonií zpívala v opeře Armida Antonína Dvořáka. Opera byla nahrána na CD.

S velkým úspěchem u publika i odborné kritiky debutovala v roli Gildy ve Verdiho Rigolettu v Itálii na Festivalu G. Verdiho v Bussetu. V roli Gildy se pak představila na operních scénách v Německu, Kanadě, v ČR v Národním divadle v Praze, v Brně a naposledy na scéně točivého hlediště v Českém Krumlově a ve velkém sále berlínské filharmonie, kde zazněly scény z této opery.

V Národním Divadle v Praze se poprvé představila v r. 1993 v roli Dámy v Mozartově opeře Kouzelná flétna. Postupně dostudovala roli Papageny a v roce 1995 debutovala jako Pamina. V roli Paminy vystoupila ve Francii, Itálii, Německu, Japonsku a Dánsku.

Dále se představila v těchto rolích na různých scénách Evropy:
Mozart- Cosi fan tutte – Fiordiligi, Pergolesi – La Serva Padrona – Serpina, Donizetti – Nápoj lásky- Adina, Don Pasquale – Norina, Bellini-Capuleti a Montekové – Giulietta, Sonnambula-Amina, Puccinni –Gianni Schicchi - Laureta, G.Bizet-Carmen – Michaela, Ch.Gounod – Faust-Markétka.

 Přestože její doménou jsou postavy z oper Mozarta, Belliniho, Donizettiho, Verdiho s oblibou též uvádí repertoár oratorní.

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev