10. extrémních hotelů

Zobrazeno: 1462

JESKYNNÍ HOTEL - Nové Mexiko, USA

Uměle vybudovaná jeskyně v pískovcovém masivu starém 65 mil. let. Původně sloužila geologům jako netradiční výzkumná stanice, dnes je z ní hotel, v němž můžete strávit noc za necelých 5500 USD. Jestli se chcete dostat k jeskyni, čeká vás strastiplná strmá cesta nejprve dolů a druhý den ještě horší nahoru, při níž  budete  muset  dokonce  překonávat  žebřík.  Vchod  do jeskyně  se totiž nachází 21 m pod vrcholem hory.  Pak už vás čeká jen příjemný byteček .

INDIÁNSKÉ TÝPÍ - Stát Washington, USA

Žít několik dní jako indiáni před 3000 lety, bydlet v týpí, ochutnat pár kulinářských lahůdek nebo se naučit nějakou tu hru rudých tváří? Místo hotelu zde v údolí stojí týpí o průměru 4 až 8m, v nichž můžeme strávit noc již od 1100 USD. Od vybavení týpí však nemůžeme očekávat příliš, jen postel a dřevo na  oheň.

 
PODMOŘSKÝ HOTEL - Ley kargo, Florida

Unikátní hotel naleznete u břehů Floridy 6,5 m pod mořskou hladinou. Za noc zde utratíte 7300 USD. K dispozici vám budou dva pokoje vybavené klimatizací a výtečná podmořská kuchyně. Hotel je pověstný tím, že ho vyzkoušela nejedna celebrita.

JESKYNĚ ZAPOMENUTÉHO MUŽE – Ostrov Robinsona Crusoa , Chile

Ostrov pojmenovaný po literární postavě, leží v souostroví Juan Fernander, které od svého objevení v roce 1574 navíc přitahovalo vědce, dobrodruhy i piráty  s jejich poklady. Za jednu noc v jeskyni kde přežíval skutečný Robinson zaplatíte 3500 USD. Dnes je ostrov na seznamu UNESCO a žije zde 500 stálých obyvatel.

HOTEL V BÝVALÉM MAJÁKU – Llandudno, Severní Wales

Poblíž města Llandudno se na skalním útesu nad Irským mořem nachází stavba, která se svým vzhledem podobá spíše pevnosti. Nenechte se oklamat, sloužila jako maják. Hosté, kteří zdejší hotel navštíví mohou přenocovat v pokoji, kde před nimi spával správce majáku. Slabší povahy by se neměli dívat z  jídelny, protože právě tato místnost leží těsně na hraně útesu nad 100 metrovou propastí. Za noc na majáku jeden člověk utratí 3000 EUR.

 
HOTEL ZE SNĚHU – Jukkasjčrvii, Švédsko

Hotel pokaždé jinak. Hotel, který je celý ze sněhu a ledu, totiž místní hoteliéři musí každoročně v zimě znovu přestavovat. Když říkáme, že je celý z ledu, máme na mysli skutečnost, že i postele jsou zde z mrazivého materiálu. V noci Vám zima nebude, přestože se teplota uvnitř pokoje pohybuje od – 4 do – 9 °C  . Postarají se o to speciální termální spací pytle ze sobí kůže. Za noc v ledovém hotelu utratíte 8700  EUR  .

TRADIČNÍ STANY MONGOLSKÝCH PASTEVCŮ – Gobi, Mongolsko

Nabízejí bydlení v táboře „U tří velbloudů“ na poušti Gobi. Tvoří ho zhruba 30 tradičních nomádských stanů. Uvnitř naleznete ručně malovaný dřevěný nábytek a pohodlí, o kterém sníte. To vše od 7500 USD  za noc. Nemusíte se obávat, že budete trpět žízní nebo strádali hladem. Personál tábora Vám nabídne vše, co hrdlo ráčí, od mongolských specialit až po severskou kuchyni.

 
LUXUSNÍ KRUHOVÉ POKOJE VE STRÁŽNÍ VĚŽI – ostrov Baron, Španělsko

Nenápadný soukromý ostrov u Jihovýchodního pobřeží Španělska, zabírá  rozlohu zhruba tolik, co pražská Stromovka. Hledače neobvyklých zážitků sem láká hlavně strážní věž. Pětipatrová věž, kde se můžete ubytovat přímo v jednom z jejich tří kruhových pokojů propojených atypickým schodištěm, které jsou vybavené luxusním nábytkem. Za týden tu zaplatíte zhruba 36000  EUR .

 
APARTMÁNY 30M NAD ZEMÍ  North Kerala, Indie

Ve výšce 27 až 30m nad zemí se na soukromém území  deštného pralesa v oblasti Kerala nacházejí dvoupatrové hotelové pokoje, k nimž se budete muset vydat po visutých mostech nebo ve speciálním výtahu. V korunách stromu nás čeká docela slušný komfort. Ložnice, koupelnu s tekoucí vodou a se splachovací toaletou a můžete si dokonce zatelefonovat. Za to vše zaplatíte zhruba 6000 USD .

 

OSMIÚHELNÍKOVÁ KOLONIÁLNÍ VILA – ostrov Taprobane, Srí lanka

Nachází se 180 m od jižního pobřeží Srí lanky. Najdete tu podivnou vilu. Na jednu noc si ji můžete pronajmout již za 17000 USD. A co je na této vile vlastně tak zvláštního? Osmiúhelníková stavba je téměř celá otevřená a vyhlídka stojí za to. Domorodci říkají, že mezi ostrovem Taprobane a jižním pólem už nic neleží.

Čerpáno z odborných časopisů

Veronika Josková N1.B

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  
 
     

Nebuďte průměrní,
přidejte se mezi elitu...

chev